- - http://wydawnictwopodziemne.com -

Odpowiedź na Ankietę Mackiewiczowską

Posted By admin On 23 kwiecień 08 @ 4:30 In Maryla Kochanowska | 4 Comments

Dziękuję za zaproszenie do ankiety. Przepraszam, że nie będę pisać zbyt wiele, ale robię to w pośpiechu, przed przygotowaniem kolejnej porcji informacji, pomijanych przez media i komentatorów. Na moim blogu widnieje jako motto:

Fatalna fikcja, rozpanoszona u nas, przeżera już nie tylko obyczaje, ale psychikę narodu. Wierzymy i widzimy to tylko, co widzieć chcemy, a nie to, co jest zgodne z rzeczywistością. Ponieważ niepopularnem było w tej chwili wskazywanie na sowiecką dwulicowość, tedy nikt nie chciał jej widzieć…
Józef Mackiewicz

I to niech będzie odpowiedzią na pkt. 3 ankiety. Nic się nie zmieniło od czasu, kiedy pisał te słowa. To właśnie nieznośna świadomość tworzenia codziennie tej fikcji przez media, skłoniła mnie do prowadzenia swojego bloga, który jest z założenia przeglądem naprawdę ważnych wiadomości i demaskacją ukrytych zamiarów.

ad.1 Z twórczością J. Mackiewicza zetknęłam się po raz pierwszy z bibuły w latach 80-tych. Z czasem, jak zaczął w Polsce działać internet, miałam coraz więcej wiadomości i poznawałam szerzej jego prace.

ad.2. Czy jego poglądy miały realny wpływ na myślenie i poczynania jemu współczesnych? Podejrzewam, że taki, jak dzisiaj. Świadomych zagrożeń utwierdzał w ich przekonaniach, ale oni nie mieli wpływu na otaczającą ich rzeczywistość, a ci, którzy mieli świadomość, a mimo to sprzedawali się za iluzje, nienawidzili go. I tak jest dzisiaj.

Serdecznie pozdrawiam i przepraszam, że tak skąpo się wypowiadam, ale swój czas przeznaczam na to, aby tę fatalną fikcję pokazywać.

Inne teksty autorki dostępne pod adresem: http://maryla.salon24.pl/index.html [1]


4 Comments (Open | Close)

4 Comments To "Odpowiedź na Ankietę Mackiewiczowską"

#1 Comment By Joachim On 5 marzec 09 @ 3:44

Zajrzałem na pani bloga i mam pytanie: co Pani robi poza kopiowaniem informacji z mainstreamowych portali? Przecież to samo co na Pani blogu znajdę i na onecie.pl, na pap.pl i na gazecie.pl. Cały Pani „blog” to jedno copy i paste :/ Zero kreatywności, zero osobowości.

#2 Comment By michał On 6 marzec 09 @ 12:20

Czy nie powinien Pan zwrócić się z tym pytaniem bezpośrednio do Pani Kochanowskiej? Ona raczej tutaj już nie zagląda, zważywszy, że nawyzywała nam od szabes-gojów.

#3 Comment By Infidel On 17 maj 09 @ 9:01

Wydawnictwo Podziemne?

Marylko, czy przypadkiem nie zauwazylas, iz komunizm skonczyl sie prawie 20 lat temu.
Nie musisz schodzic do podziemi ze swoimi pracami o „bolszewi” i „lewactwie”

pozdrawiam

#4 Comment By michał On 17 maj 09 @ 11:13

Tak, Wydawnictwo Podziemne, ponieważ komunizm nie skończył się 20 lat temu i trzeba być nie tyle „niewiernym”, co nierozgarniętym, żeby tego nie dostrzec.

Natomiast co do pani Maryli, to nie sądzę, żeby chciała schodzić do podziemi. Okazało się, że w jej mniemaniu jesteśmy „szabesgoje”. Nie wiem dokładnie, co to znaczy, ale w intencji miało to chyba być obraźliwe. Niech się jej szczęści!


Article printed from : http://wydawnictwopodziemne.com

URL to article: http://wydawnictwopodziemne.com/2008/04/23/odpowiedz-na-ankiete-8/

URLs in this post:

[1] http://maryla.salon24.pl/index.html: http://maryla.salon24.pl/index.html

Copyright © 2007 . All rights reserved.