2 Comments “(Polski) Bolo Liquidation Club III Sidney Reilly”

  1. 1 amalryk

    Nie do wiary czego się człowiek dzięki Panu Panie Michale na starość dowiaduje; do głowy mi by nie przyszło iż twórca podstaw, którymi byli (są?) faszerowani młodzi adepci informatyki i automatyki, znanej od nazwiska jej twórcy jako “algebra Boole’a” (kompedium tak Panu niechętnego “systemu zero-jedynkowego”) to był taki stary, że aż wiktoriański, piernik! I na dodatek z takimi koneksjami!(Ależ ten świat jest mały).

  2. 2 michał

    Drogi Panie Amalryku,

    Tak. Takie niespodziewane powiązania niezmiennie mnie fascynują. Manuskrypt Wojnicza, dla przykładu, jest już sam przez się zdumiewający, a co dopiero wobec tych wszystkich dziwacznych koneksji.

    Boole, Everest, Voynich, Reilly – co za mieszanka. Ale też co za niezwykłe czasy. Baronowa Moura Budberg, z domu Zakrzewska, o której też była mowa, jest uosobieniem tych wszystkich komplikacji. Kochanka nie tylko Lockharta, i prawdopodobnie Jakowa Petersa, ale także Gorkiego i HG Wellsa. Pod wieloma względami osoba godna pogardy, jako bolszewicki agent provocateur, ale co za niezwykła postać. Przyjaźniła się po latach z Laurencem Olivier i Peterem Ustinovem, a spokrewniona jest blisko z byłym wicepremierem rządu Jej Królewskiej Mości, Nickiem Cleggiem i z niedawno zmarłą, wieloletnią szefową starożytnego tygodnika pt. The Economist.

Comment

Language

Books Published by The Underground

Order here:Jacek Szczyrba

Punkt Langrange`a

H
1946
 
J.R. Nyquist
Koń trojański
 
Dariusz Rohnka
Wielkie arrangement

Dariusz Rohnka
Fatalna Fikcja