- - https://wydawnictwopodziemne.com -

Spotkanie autorskie z Jackiem Szczyrbą 10 grudnia 2022 roku

Posted By admin On 25 listopada 22 @ 9:19 In Redakcja | 12 Comments

[1]

10 grudnia 2022 roku o godzinie 13.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (al. Jana Pawła II 39, Kraków) odbędzie się spotkanie z autorem „Czerwonych na szóstej!”, Jackiem Szczyrbą.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału.


12 Comments (Open | Close)

12 Comments To "Spotkanie autorskie z Jackiem Szczyrbą 10 grudnia 2022 roku"

#1 Comment By michał On 14 grudnia 22 @ 10:32

Ciemności kryją ziemię, czy co? I jak się udało spotkanie? Czyżby czerwoni pojawili się na szóstej i utrącili?

#2 Comment By Jacek On 15 grudnia 22 @ 8:17

Panie Michale,

W krótkich, żołnierskich słowach: odnieśliśmy bardzo umiarkowany sukces frekwencyjny. To znaczy tłum na spotkaniu był nieco przerzedzony, chociaż nastawiony entuzjastycznie i ogólnie przyjazny naszemu perfomansowi, jeśli mogę użyć takiego określenia. No i miałem wrażenie, że wszyscy uczestnicy owego tłumu byli zainteresowani tematem spotkania i w jakimś stopniu emocjonalnie zaangażowani.

Sama rozmowa była chyba interesująca, w każdym razie tłum w trakcie nie stopniał. Trochę się jąkałem, to z tremy, ale Darek panował nad sytuacją i w kryzysowych momentach rzucał mi kolo ratunkowe, żebym mógł złapać oddech i odzyskać rezon. Ogólnie, dawno się tak nie nagadałem, przeważnie na temat, ale były i dygresje. Dużym wsparciem merytorycznym był Michał Mietelski, który pilnował, żebym nie pomylił Merlina z Allisonem, albo Oscara z Zerem.

Zdaje się, że jest trochę materiału filmowego ze spotkania, Darek będzie więcej wiedział na ten temat.

#3 Comment By Dariusz Rohnka On 15 grudnia 22 @ 9:02

Panowie,

Podpisuję się pod „żołnierską” relacją Jacka.

Znaczący udział w tym nieco „pyrusowym” widowisku miał pan Michał Mietelski, konsultant lotniczy powieści. Nie tylko zadbał o merytoryczną koherentność autora, ale opowiadał nadzwyczaj barwnie i ciekawie, nie tylko o lotnictwie, ale też o książkach z lotnictwem związanych.

Jest materiał filmowy, ze względów technicznych dokumentujący jedynie pierwsze kilkadziesiąt minut spotkania (spotkanie trwało ponad dwie godziny). Powinien być gotowy wkrótce. Być może uda się zrelacjonować także pozostałą część, ale już w formie pisemnej.

W przygotowaniu jest także wywiad, jaki przeprowadziłem z Jackiem dobre dwa miesiące temu.

#4 Comment By michał On 15 grudnia 22 @ 1:05

C-downie! (jak mawiała pewna piękna i urocza młoda dama) Może należało zaprosić Starego chrzana? On by już dawno zdał sprawę i dał odpór, a może nawet na odwrót: dał sprawę i zdał odpór (mniej prawdopodobne, żeby dał z prawej, a potem na odlew, bo to bardzo kulturalny pan i nie w głowie mu takie brewerie). Fakt, że najpewniej w ogóle by nie doleciał, bo tu spadło śniegu na dwa cale, więc samoloty przestały latać. Oscar z Zerem pewnie by sobie poradził, ale nie wiem, czy było tam na pokładzie miejsce dla pasażera w podeszłym wieku.

Czekam z utęsknieniem na relację.

#5 Comment By Andrzej On 15 grudnia 22 @ 6:56

Gratulacje także ode mnie! Chciałem bardzo być tam i zajrzeć w paszczę smoka, lecz nie mogłem – bardzo żałuję i przepraszam.

Sowiecka Ukraina pochłonęła mnie ostatnio zupełnie jak w syberyjska noc nad Krasnojarskiem, taka, że nawet rzeki nie widać. Ale wreszcie ją przemogłem. Zapraszam do lektury, jeśli kto ciekawy : [2]

#6 Comment By Dariusz Rohnka On 15 grudnia 22 @ 7:08

W ciemno, Andrzeju, gratuluję!

Będzie to na pewno pożywna dla szarych komórek lektura. Nawet nie próbuję się domyślać jak wiele wysiłku kosztowało Cię przygotowanie tej części.

#7 Comment By michał On 15 grudnia 22 @ 7:26

Ach, to mnie Pan załatwił, Panie Andrzeju! A ja jeszcze nie przeczytałem o Mołdawii. I co ja teraz pocznę?

#8 Comment By Dariusz Rohnka On 15 grudnia 22 @ 7:45

Powinieneś pójść do londyńskiego cyrkułu, żeby odnotowano tę Twoją przewinę w stosownym raporcie.

#9 Comment By michał On 15 grudnia 22 @ 10:06

Tu śnieg, dwu(centy)metrowe zaspy i zimba, ale jak kazałeś, to pojechałem do cyrkułu. Zapytali o Ciebie. Jakoś tak dziwnie agresywnie – nazwiska, adresy, kontakty! albo coś w tym stylu – więc podałem (przecież nie będę się kłócił). Mam nadzieję, że nie będziesz miał pretensji.

#10 Comment By Dariusz Rohnka On 16 grudnia 22 @ 7:53

Absolutnie nie mogę mieć pretensji, bo coś mi uczynił jest w pełni zgodne z logiką podziemnej prowokacji.

Od dziś (wczoraj) mamy podziemną głasnost.

#11 Comment By Jacek On 16 grudnia 22 @ 9:14

Andrzeju,

Jestem w połowie lektury Twojego artykułu. Masz nieprawdopodobną cierpliwość do zestawiania tych wszystkich informacji. Bardzo interesujące, tym bardziej, że zbieram mozolnie wszelkie dane na temat cudownie wyrosłych fortun na przełomie lat 80 i 90-tych. Również na Ukrainie.

#12 Comment By Andrzej On 16 grudnia 22 @ 5:11

Szanowni Panowie,

Dziękuję bardzo za pochwały na wyrost (znam dobrze niedoskonałości moich tekstów, chciałbym mieć ten polot literacki co Ty Jacku).

Głupio mi z powodu tego wtrętu – nie ja jestem bohaterem tego artykułu – ale chciałem wykorzystać okazję.

Czekam na nagranie ze spotkania w Krakowie i/lub pisemną relację. Zdaje się, że był na nim obecny także inny autor (publicysta), do tego znawca JM? Bardzo jestem ciekaw jego wypowiedzi w tym kontekście, na temat „Czerwonych na szóstej!”


Article printed from : https://wydawnictwopodziemne.com

URL to article: https://wydawnictwopodziemne.com/2022/11/25/spotkanie-autorskie-z-jackiem-szczyrba-10-grudnia-2022-roku/

URLs in this post:

[1] Image: http://wydawnictwopodziemne.com/wp-content/uploads/2022/11/Spotkanie_Szczyrba_200x200mm.jpg

[2] : https://jesiendemoludow.pl/sowiecka-ukraina/

Copyright © 2007 . All rights reserved.