6 Comments “(Polski) List z Niedorzecza w czasie zarazy. Sezon 2”

 1. 1 triarius

  “Reszta demokratycznej zachodniej swołoczy”? A cóż ta LIBERALNA zachodnia swołocz ma wspólnego z “Demokracją” w jakimkolwiek sensownym znaczeniu tego słowa?!? Przecież już nawet mord sobie specjalnie “Demokracją” ostatnio nie wycierają, jeśli to by dla Pana miało stanowić jakąkolwiek różnicę, choć nie powinno.

  Tekścik przyjemny, poza tym o kotach i zadziwiająco tandetnym “wchytem” (czy jak tę żenadę nazwać?) związanym z nazwiskiem Dudy. Przekręcania nazwisk, i jeszcze tak prymitywnie, za moich czasów człek się oduczał w początkach podstawówki. (Może faktycznie trzeba było w tym celu mieszkać w nieprzyjemnych dzielnicach, ale w liceum to już na pewno nikt na poziomie tego nie robi.)

 2. 2 michał

  Skąd się Panu to bierze, Panie Triariusie? Ta konieczna potrzeba czepiania się czyjegoś stylu? Mnie się styl p. Tomasza podoba, a Panu nie. No i? Ja się nie czepiam stylu, ale wystarczyło spojrzeć na Pańską stronę raz i od razu mógłbym powiedzieć, że czegoś takiego jak:

  “Skoro, jak wskazuje Gugiel, jestem ach! jakże pilnie czytany w tenkraju i za granicą, to macie tu dwa bonmoty.”

  nie czytałem od czasów podstawówki. Oczywiście nie zamierzam tego mówić, bo to dopiero byłoby prymitywne. Taki jest Pański styl, a styl to człowiek, więc gdzie mnie do tego?

  A jednak trudno mi się oprzeć wrażeniu, że ludzie mieszkający w szklanych domach, nie powinni ciskać kamieniami.

 3. 3 Tomasz

  Na takie coś trafiłem. Niestety mój angielski a ty bardziej “amerykański” jest na zbyt niskim poziomie, żeby to wszystko zrozumieć. Panie Michale, jeżeli to Pana zanteresuje, może Pan się podejmie tłumaczenia? Pozdrawiam serdecznie.
  https://vimeo.com/553518199

 4. 4 michał

  Panie Tomaszu,

  Bardzo dziękuję. Owszem, ciekawe, ale bardzo długie. Szwedzki przykład, o którym McCullough wspomina marginalnie na początku, jest także bardzo interesujący: nie zamknęli się na klucz, ale mają wyniki podobne do innych, a w kluczowym wskaźniku śmiertelności w roku 2020 ponad pięcioletnią średnią, pobili większość krajów w Europie na głowę, bo mieli tylko 1,5% więcej wypadków śmiertelnych niż zwykle. W Anglii było 10,5% więcej, a w Polsce 14,4% więcej.

  Inne przykłady profesora McCullougha są równie fascynujące. Porzucono leczenie, porzucono wiedzę o epidemiach, porzucono kliniczne badania, a uwierzono matematykom i ich fantastycznym projekcjom komputerowym, które z definicji opierają się na setkach założeń i nie wszystkie te założenia mogą być słuszne.

  Czy zainteresował Pana któryś konkretnty fragment wywiadu?

  Oczywiście o przekładzie nie może być mowy. Nie mam na myśli tylko oczywistych trudności technicznych (specjalistycznego języka medycznego, terminologii itp.) i czasu potrzebnego na tak ogromną pracę, są jeszcze prawa autorskie.

 5. 5 Tomasz

  Panie Michale,
  Mój kolega mieszkający w Ameryce od wielu lat odpisał mi tak:

  “Żeby przetłumaczyć dobrze To byłoby ogromne przedsięwzięcie . Brak mi tez polskiego słownictwa medycznego.
  Myślę że jest wiarygodny w temacie leczenia zapobiegawczego a szczególnie zorganizowanej nagonki przeciw istniejącym lekarstwom i celowy brak informacji o pozytywnych rezultatach zapobiegawczych koktajli z witaminą D .
  Najciekawszy dla mnie jest aspekt ogromnej masy lekarzy którzy pod naciskiem propagandy i ze strachu złamali podstawowy warunek bycia lekarzem (Hipokrates)
  Również ma racje ze w US istnieje zorganizowana propaganda żeby ukryć lub zlekceważyć Ryzyko brania szczepionki . Jego druga teoria o masowej konspiracji pomiędzy producentami i NIH (federalny urząd zdrowia) ma gliniane nóżki.”

  Zainteresowało mnie to ostatnie zdanie. Treść całości znam tylko pobieżnie, ze względu na trudność w zrozumieniu, o której już wspominałem. Ciekawi mnie, co na temat “masowej konspiracji” mówi McCullough.

  Informacje na temat sytuacji w Szwecji są bez przerwy przemilczane, albo fałszowane.

 6. 6 michał

  Drogi Panie Tomaszu,

  Pański kolega ma oczywiście rację.

  McCullough wydaje się być ciut za bardzo zachwycony sobą, jak na mój gust. To on pierwszy, to on jedyny, to on przewidział i tak dalej. Nie wątpię jednak, że w wielu punktach ma rację.

  Sytuacja w Szwecji – i Szwecji w ogóle – jest fascynująca. Ten ideał lewaków popadł nagle w stan, w którym lewacy go wstydliwie przemilczają. Ich twarda odmowa przyłączenia się do stada baranów jest godna podziwu.

Comment

Language

Books Published by The Underground

Order here:Jacek Szczyrba

Punkt Langrange`a

H
1946
 
J.R. Nyquist
Koń trojański
 
Dariusz Rohnka
Wielkie arrangement

Dariusz Rohnka
Fatalna Fikcja